12 اصطلاح Binance که باید قبل از معامله ارز رمزنگاری شده بدانید

12 اصطلاح Binance که باید قبل از معامله ارز رمزنگاری شده بدانید


معرفی

چه در بورس باشید ، چه در معاملات روزانه فارکس و چه در معاملات ارز رمزنگاری جدید ، بسیاری از معاملات تجاری را می شنوید که ممکن است ناشناخته به نظر برسند. FOMO ، ROI ، ATH ، HODL ، همه اینها به چه معناست؟ تجارت و سرمایه گذاری زبان خاص خود را دارد و یادگیری همه این اصطلاحات جدید می تواند دلهره آور باشد. اگر بخواهید با آنچه در بازارهای مالی در جریان است همراه باشید ، آنها می توانند کاملاً مفید باشند.
 • ترس ، عدم اطمینان و تردید (FUD): گسترش ترس و اطلاعات غلط برای به دست آوردن یک مزیت.
 • ترس از دست دادن (FOMO): احساسی که هنگام خرید وحشت دارید.
 • HODL: برای مدت طولانی آن را بخرید و نگه دارید!
 • BUIDL: سر خود را پایین نگه دارید و سیستم مالی بعدی را بسازید.
 • SAFU: وجوه امن هستند!
 • بازگشت سرمایه (ROI): چقدر پول در می آورید (یا ضرر می کنید).
 • All-Time High (ATH): بالاترین قیمت ثبت شده تاکنون!
 • تمام زمان کم (ATL): کمترین قیمت ثبت شده تاکنون.
 • تحقیقات خود را انجام دهید (DYOR): اعتماد نکنید ، تأیید کنید.
 • با توجه به دقت (DD): افراد باهوش براساس حقایق تصمیم می گیرند.
 • مبارزه با پولشویی (AML): مقرراتی که از مخفی شدن مجرمان در پول خود جلوگیری می کند.
 • مشتری خود را بشناسید (KYC): مقرراتی که مبادلات را انجام می دهند هویت شما را تأیید می کنند.

در این مقاله ، مهمترین شرایط تجاری را که باید در صورت معامله ارز رمزنگاری شده بدانید ، گردآوری کرده ایم.

1. ترس ، عدم اطمینان و تردید (FUD)

12 اصطلاح Binance که باید قبل از معامله ارز رمزنگاری شده بدانید
FUD گرچه منحصراً یک اصطلاح تجاری نیست ، اما اغلب در متن بازارهای مالی مورد استفاده قرار می گیرد. FUD استراتژی ای است که هدف آن بی اعتبار کردن یک شرکت ، محصول یا پروژه خاص با انتشار اطلاعات نادرست در مورد آن است. هدف این است که به نوعی ترس ایجاد کرده و یک مزیت کسب کنید. این می تواند یک مزیت رقابتی یا تاکتیکی یا سود حاصل از کاهش قیمت سهام ناشی از اخبار بالقوه مخرب باشد.

همانطور که انتظار داشتید ، FUD در فضای ارزهای رمزپایه کاملاً رایج است. در بسیاری از موارد ، سرمایه گذاران ممکن است موقعیت کوتاهی را در یک دارایی وارد کرده و پس از تثبیت موقعیت ، اخبار احتمالی مضر یا گمراه کننده را منتشر کنند. به این ترتیب می توان با فروش کوتاه یا خرید گزینه های فروش سود کلانی کسب کرد. آنها همچنین ممکن است پیش از این خود را با معاملات بدون نسخه (OTC) موقعیت دهند.

در بسیاری از موارد ، اطلاعات نادرست یا حداقل گمراه کننده به نظر می رسد. با این حال ، در برخی موارد ، این درست است. همیشه خوب است که سعی کنید همه طرفهای بحث را در نظر بگیرید. فکر کردن در مورد انگیزه هایی که مردم می توانند با به اشتراک گذاشتن علنی نظرات خاص خود داشته باشند ، می تواند مفید باشد.2. ترس از دست دادن (FOMO)

FOMO احساسی است که سرمایه گذاران هنگام ترس از دست دادن فرصت سود ، هنگام خرید یک دارایی هجوم می آورند. از آنجا که احساسات سنگینی درگیر است ، FOMO توسط تعداد زیادی از مردم می تواند منجر به حرکات سهموی قیمت شود. سرمایه گذاران "FOMO-ing" از دارایی به دارایی دیگر در یک بازی صندلی های موسیقی اغلب می توانند مراحل بعدی بازار گاو نر را نشان دهند.

اگر مقاله اشتباهات تحلیل تکنیکال (TA) ما را بخوانید ، می دانید که شرایط شدید بازار می تواند قوانین معمول بازارها را تغییر دهد. وقتی احساسات بیداد می کند ، بسیاری از سرمایه گذاران ممکن است از FOMO خارج شوند. این می تواند به حرکتهای گسترده در هر دو جهت منجر شود و ممکن است بسیاری از بازرگانانی را که سعی در مقابله با تجارت مردم دارند به دام بیندازد.

FOMO معمولاً هنگام طراحی برنامه های رسانه های اجتماعی نیز استفاده می شود. آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا مشاهده پست ها در جدول زمانی شبکه های اجتماعی با ترتیب دقیق زمانی دشوارتر است؟ این نیز مربوط به FOMO است. اگر کاربران از آخرین ورود خود قادر به بررسی تمام پست ها باشند ، این احساس را دارند که آخرین ارسال ها را دیده اند.

با مخلوط کردن عمدی پست های قدیمی و جدید در جدول زمانی ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی قصد دارند FOMO را به کاربران القا کنند. به این ترتیب ، کاربران از ترس اینکه چیز مهمی را از دست ندهند ، بارها و بارها دوباره بررسی می کنند.

3. HODL

HODL اصطلاحی است که از غلط املایی "نگه داشتن" گرفته شده است. در اصل ارز رمزنگاری شده آن استراتژی خرید و نگهداری است. HODL در اصل در سال 2013 در یک پست مشهور در تالار گفتمان BitcoinTalk ظاهر شد. این اصطلاح اشتباه املایی در عنوان بود: "I HODLING."

HODLing به نگه داشتن سرمایه گذاری ها علی رغم افت قیمت اشاره دارد. این همچنین معمولاً در متن سرمایه گذاران ("HODLers") استفاده می شود که مسلماً در معاملات کوتاه مدت مهارت ندارند ، اما می خواهند با ارز رمزنگاری شده مواجه شوند. همچنین ممکن است برای سرمایه گذارانی که محکومیت بالایی در یک سکه خاص دارند و قصد دارند سرمایه گذاری خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنند ، استفاده شود.

استراتژی HODLing مشابه استراتژی خرید و نگهداری سرمایه گذاری است که از بازارهای سنتی حاصل می شود. سرمایه گذاران خرید و نگهداری سعی می کنند دارایی های کم ارزش را پیدا کنند و مدت طولانی آنها را نگه می دارند. بسیاری از سرمایه گذاران این استراتژی را برای بیت کوین اتخاذ می کنند.

اگر مقاله میانگین هزینه دلار (DCA) ما را بخوانید ، می دانید که این یک استراتژی بسیار سودآور برای بیت کوین بوده است. اگر طی پنج سال گذشته هر هفته فقط 10 دلار BTC خریداری کرده باشید ، بیش از هفت برابر سرمایه اولیه خود خواهید داشت!


4. BUIDL

BUIDL اصطلاح مشتق شده HODL است. این معمولاً شرکت کنندگان صنعت ارز رمزنگاری شده را توصیف می کند که بدون توجه به نوسانات قیمت به ساخت و ساز خود ادامه می دهند. ایده اصلی این است که معتقدین واقعی صنعت رمزنگاری بدون توجه به بازارهای وحشیانه خرس ، به ساخت اکوسیستم ادامه می دهند. از این لحاظ ، "BUIDLers" واقعاً به آنچه بلاکچین و ارزهای رمزپایه می توانند به دنیا بیاورند اهمیت می دهند و آنها به طور فعال در حال تحقق این هدف هستند.

BUIDL طرز فکری است که هدف آن نشان دادن چگونگی ارزهای رمزپایه فقط در مورد حدس و گمان ، بلکه در مورد آوردن این فناوری به توده مردم است. این به عنوان یک یادآوری برای پایین نگه داشتن سر ما و ساختن زیرساخت هایی عمل می کند که ممکن است در آینده به میلیاردها نفر بخوبی خدمت کند. علاوه بر این ، BUIDLers درک می کند که تیم هایی که با ذهنیت طولانی مدت به ساخت و ساز ادامه می دهند ، در طولانی مدت عملکرد خوبی خواهند داشت.

5. SAFU

12 اصطلاح Binance که باید قبل از معامله ارز رمزنگاری شده بدانید
SAFU از میم آپلود شده توسط بیزوناچی نشات گرفته است. مدیرعامل Binances ، Changpeng Zhao (CZ) ، شامل "بودجه امن است" در هنگام تعمیر و نگهداری برنامه ریزی نشده پلت فرم.

این ویدیو در حوزه ارزهای رمزپایه ویروسی شد. در پاسخ ، Binance صندوق امن دارایی را برای کاربران (SAFU) تأسیس کرده است ، یک صندوق بیمه اضطراری که با بودجه 10٪ از هزینه های تجارت تأمین می شود. این وجوه در یک کیف پول سرد جداگانه ذخیره می شود. ایده این است که SAFU ممکن است از دست دادن بودجه کاربر را در موارد شدید پوشش دهد ، و یک پتو محافظ اضافی برای کاربران Binance ارائه دهد. به همین دلیل است که شما ممکن است اغلب این جمله را بشنوید "بودجه سالم است."

6. بازگشت سرمایه (ROI)

بازگشت سرمایه (ROI) روشی برای اندازه گیری عملکرد سرمایه گذاری است. ROI بازده سرمایه گذاری را نسبت به هزینه اصلی اندازه گیری می کند. همچنین این یک روش مناسب برای مقایسه عملکرد سرمایه گذاری های مختلف است.

نحوه محاسبه بازگشت سرمایه به اینجا است. شما ارزش فعلی سرمایه گذاری را می گیرید و هزینه اصلی سرمایه گذاری را کم می کنید. سپس آن عدد را بر هزینه اصلی تقسیم می کنید.

ROI = ارزش فعلی - هزینه اصلی / هزینه اصلی

بیایید بگوییم شما بیت کوین را با 6000 دلار خریداری کرده اید. قیمت فعلی بازار بیت کوین اکنون 8000 دلار است.

ROI = 8000-6000 / 6000

ROI = 0.33

این بدان معناست که 33٪ از سرمایه اصلی خود فاصله دارید. همچنین ارزش دارد که برای به دست آوردن یک تصویر دقیق تر ، هزینه ها (یا نرخ بهره) را بپردازید.

با این حال اعداد خام کل تصویر نیستند. هنگام مقایسه سرمایه گذاری ها ، سایر عوامل نیز در این زمینه نقش دارند. خطرات چیست؟ افق زمانی چیست؟ دارایی چقدر مایع است؟ آیا لغزش می تواند بر قیمت خرید شما تأثیر بگذارد؟ ROI به خودی خود معیار نهایی نیست ، اما ابزاری مفید برای اندازه گیری عملکرد سرمایه گذاری شماست.

محاسبه اندازه موقعیت هنگام تفکر در مورد بازده سرمایه گذاری بسیار مهم است. اگر می خواهید در مورد یک فرمول ساده بخوانید که به شما در مدیریت موثر ریسک کمک می کند ، نحوه محاسبه اندازه موقعیت در معاملات را بررسی کنید.

7. بالاترین زمان (ATH)

احتمالاً لازم نیست این یکی را توضیح دهیم ، مگر نه؟ بالاترین قیمت در همه زمان ها بالاترین قیمت ثبت شده یک دارایی است. به عنوان مثال ، ATH بیت کوین در طی بازار گاو نر 2017 در جفت BTC / USDT در Binance 19،798.86 USDT بود. این بدان معناست که این بالاترین قیمتی بود که بیت کوین با این جفت بازار معامله می شد.

یکی از جنبه های جذاب رسیدن یک دارایی به بالاترین سطح زمانی این ایده است که تقریباً همه کسانی که خرید کرده اند سود دارند. اگر دارایی در بازار خرس های طولانی مدت بوده باشد ، بسیاری از معامله گرانی که کیف گمشده دارند ، احتمالاً مایل هستند که با رسیدن به موقعیت صعودی ، از بازار خارج شوند.

با این حال ، اگر دارایی ATH خود را نقض کند ، دیگر فروشنده ای باقی نمی ماند که منتظر خروج از بازار باشد. به همین دلیل است که برخی از موارد نقض ATH به عنوان "شکستن آسمان آبی" یاد می کنند ، زیرا لزوماً مناطق مقاومت آشکاری در پیش نیست.

نقض ATH نیز اغلب با افزایش حجم معاملات همراه است. چرا؟ معامله گران روز نیز ممکن است با سفارشات بازار از فرصت استفاده کنند تا سریع سود ببرند و با قیمت بالاتری بفروشند.

آیا نقض ATH به این معنی است که قیمت برای همیشه افزایش خواهد یافت؟ البته که نه. معامله گران و سرمایه گذاران در برخی مواقع به دنبال سود خواهند بود و ممکن است سفارشات محدودی را در سطوح مشخص قیمت تعیین کنند. این امر به ویژه درصورت تکرار و تکرار سطوح قبلی قبلی در همه زمانها بسیار صادق است.

حرکات سهموی غالباً ممکن است با افت شدید قیمت روبرو شوند ، زیرا بسیاری از سرمایه گذاران هنگامی که متوجه می شوند روند صعودی به پایان می رسد ، به سمت خروج هجوم می آورند. بعد از انتقال سهموی
12 اصطلاح Binance که باید قبل از معامله ارز رمزنگاری شده بدانید
بیت کوین به 20 هزار دلار در دسامبر 2017 ، کاهش قیمت را بررسی کنید. بیت کوین در عرض پنج روز از 20 هزار دلار به 11 هزار دلار کاهش می یابد.

پس از رسیدن به ATH 19،798.86 دلار ، بیت کوین در عرض چند روز تقریبا 45٪ افت کرد. به همین دلیل است که همیشه برای مدیریت ریسک و همیشه استفاده از ضرر متوقف ضروری است.


8. تمام وقت کم (ATL)

نقطه مقابل ATH ، کمترین زمان همیشگی (ATL) ، پایین ترین قیمت یک دارایی است. به عنوان مثال ، کمترین نرخ همیشگی BNB در جفت بازار BNB / USDT در اولین روز معاملات 0.5 USDT بود.

شکستن کمترین میزان دارایی در تمام دارایی ها می تواند به اثری مشابه هنگام شکستن بالاترین حد ممکن منجر شود - اما در جهت مخالف. بسیاری از سفارشات متوقف ممکن است با نقض کمترین میزان قبلی ، منجر به یک حرکت شدید به پایین شود.

از آنجا که هیچ سابقه قیمتی زیر پایین ترین قیمت همیشگی نیست ، ارزش بازار می تواند پایین بیاید ، پایین و پایین بیاید. از آنجا که لزوماً نکات منطقی برای توقف آن وجود ندارد ، خرید در چنین مواقعی بسیار خطرناک است.

بسیاری از معامله گران منتظر تغییر روند تائید شده توسط یک میانگین متحرک مهم یا یک شاخص دیگر هستند تا حتی وارد یک موقعیت بلند شوند. در غیر این صورت ، آنها می توانند کیسه را برای مدت طولانی در دست بگیرند ، در موقعیتی گیر افتاده که پایین و پایین می رود.


9. تحقیقات خود را انجام دهید (DYOR)

12 اصطلاح Binance که باید قبل از معامله ارز رمزنگاری شده بدانید
وقتی صحبت از بازارهای مالی می شود ، DYOR اصطلاحی است که با تحلیل بنیادی (FA) ارتباط نزدیک دارد. این بدان معنی است که سرمایه گذاران باید تحقیقات خود را در مورد سرمایه گذاری های خود انجام دهند و به دیگران اعتماد نکنند تا این کار را برای آنها انجام دهند. "اعتماد نکن ، تأیید کن" عبارتی است که معمولاً در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده با معنای مشابه استفاده می شود.

موفق ترین سرمایه گذاران تحقیقات خود را انجام داده و به نتیجه گیری های خود خواهند رسید. به همین ترتیب ، هرکسی که می خواهد در بازارهای مالی موفق باشد ، باید استراتژی تجارت منحصر به فرد خود را ارائه دهد. این امر همچنین ممکن است منجر به اختلاف نظر بین سرمایه گذاران مختلف شود ، که بخشی کاملاً طبیعی از سرمایه گذاری و تجارت است. یک سرمایه گذار ممکن است در یک دارایی صعودی باشد ، در حالی که سرمایه گذار دیگر نزولی باشد.

نظرات مختلف می تواند راهبردهای مختلفی باشد ، و بازرگانان و سرمایه گذاران موفق استراتژی های بسیار متفاوت دارند. ایده اصلی این است که همه آنها تحقیق خودشان را انجام داده اند ، به نتیجه گیری های خود رسیده اند و بر اساس این نتیجه گیری تصمیمات سرمایه گذاری خود را گرفته اند.


10. با توجه به دقت (DD)

اهتمام کافی (DD) تا حدودی به DYOR مربوط می شود. منظور از تحقیق و مراقبت است که انتظار می رود شخص منطقی یا تجارت قبل از توافق با طرف دیگر انجام دهد.

هنگامی که نهادهای تجاری منطقی به توافق می رسند ، انتظار می رود که آنها احتیاط خود را نسبت به یکدیگر انجام دهند. چرا؟ هر بازیگر منطقی می خواهد اطمینان حاصل کند که هیچ معامله پرچم قرمز بالقوه ای وجود ندارد. در غیر این صورت ، چگونه آنها می توانند خطرات احتمالی را با مزایای مورد انتظار مقایسه کنند؟

در مورد سرمایه گذاری ها نیز همین امر صادق است. هنگامی که سرمایه گذاران در جستجوی سرمایه های بالقوه هستند ، لازم است که با دقت نظر خود را در مورد پروژه انجام دهند تا اطمینان حاصل کنند که می توانند تمام ریسک ها را در نظر بگیرند. در غیر این صورت ، آنها عادت به تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری خود را ندارند و ممکن است در نهایت انتخاب های اشتباهی انجام دهند.11. مبارزه با پولشویی (AML)

مبارزه با پولشویی (AML) به تعدادی از مقررات ، قوانین و رویه ها اشاره دارد که هدف آنها جلوگیری از پنهان کردن مجرمان در پول بدست آمده از طریق غیرقانونی به عنوان درآمد مشروع است. رویه های AML برای مجرمان "تمیز کردن" پول خود را با پنهان کردن یا پنهان کردن از منبع قانونی ، بسیار سخت تر می کند.

مجرمان همیشه به دنبال راه هایی برای پنهان کردن منبع واقعی وجوه خود هستند. به دلیل پیچیدگی بازارهای مالی ، روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. محصولات مشتقات متشکل از محصولات مشتقات و سایر ماشین آلات پیچیده بازار می توانند جستجوی منبع واقعی وجوه را بسیار دشوار کنند (البته غیرممکن نیست).

مقررات AML موسسات مالی مانند بانک ها را ملزم می کند که معاملات مشتریان خود را کنترل کرده و فعالیت مشکوک را گزارش دهند. به این ترتیب ، مجرمان کمتر از پولشویی وجوهی که به طور غیرقانونی بدست آورده اند خلاص می شوند.


12. مشتری خود را بشناسید (KYC)

بورس سهام و سیستم عامل های تجاری باید از دستورالعمل های ملی و بین المللی پیروی کنند. به عنوان مثال ، بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) و NASDAQ باید از مقررات تعیین شده توسط دولت ایالات متحده پیروی کنند.

مشتری خود را بشناسید (KYC) یا راهنمای مشتری خود را بدانید که موسساتی که تجارت ابزارهای مالی را تسهیل می کنند هویت مشتری خود را تأیید می کنند. چرا این مهم است؟ دلیل اصلی آن ، به حداقل رساندن خطر پولشویی است.

علاوه بر این ، مقررات KYC فقط برای شرکت کنندگان در صنعت مالی معتبر نیست. بسیاری از بخشهای دیگر نیز باید از این دستورالعمل ها پیروی کنند. دستورالعمل های KYC به طور کلی بخشی از سیاست های بسیار گسترده تر ضد پولشویی (AML) است.


افکار پایانی

شرایط معاملات ارز رمزنگاری در ابتدا می تواند کمی گیج کننده به نظر برسد. اما اکنون بخش خوبی از آنها را می شناسید ، بنابراین می توانید با تمام این اختصارات SAFU بیشتری احساس کنید. حتماً FYO را DYOR کنید ، نه اینکه کورکورانه سکه ای را که به ATH رسیده است ، وارد کنید و HODLing و BUIDLing را حفظ کنید!

هنوز مشتاق یادگیری بیشتر در مورد شرایط تجارت ارزهای رمزپایه هستید؟ از سکوی QA ما بپرسید ، از آکادمی بپرسید ، جایی که می توانید به س questionsالات خود توسط جامعه Binance پاسخ دهید.
Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!