استراتژی های معاملات و معاملات ارز رمزنگاری Binance

استراتژی های معاملات و معاملات ارز رمزنگاری Binance


استراتژی تجارت چیست؟

استراتژی معاملاتی به سادگی طرحی است که هنگام اجرای معاملات دنبال می کنید. هیچ رویکرد صحیحی برای تجارت وجود ندارد ، بنابراین هر استراتژی عمدتا به مشخصات و تنظیمات تریدر بستگی دارد.

صرف نظر از رویکرد شما در تجارت ، ایجاد یک برنامه بسیار مهم است - این اهداف مشخصی را مشخص می کند و به دلیل احساسات می تواند مانع از روند طبیعی شما شود. به طور معمول ، شما می خواهید تصمیم بگیرید که چه معامله ای انجام می دهید ، چگونه می خواهید آن را معامله کنید و در چه نقاطی وارد و خارج شوید.

در فصل زیر ، به چند نمونه از استراتژی های معاملات تجاری معروف خواهیم پرداخت.

مدیریت نمونه کارها چیست؟

مدیریت اوراق بهادار خود را در ایجاد و مدیریت مجموعه ای از سرمایه گذاری ها مورد توجه قرار می دهد. این نمونه کارها خود گروهی از دارایی ها هستند - می تواند شامل مواردی از Beanie Babies گرفته تا املاک و مستغلات باشد. اگر منحصراً در معاملات ارزهای رمزپایه هستید ، احتمالاً از ترکیبی از بیت کوین و سایر سکه ها و توکن های دیجیتال تشکیل شده است.

اولین قدم شما این است که انتظارات خود را برای نمونه کارها در نظر بگیرید. آیا به دنبال سبدی از سرمایه گذاری ها هستید که نسبتاً در برابر نوسانات یا خطرناک تری که ممکن است در کوتاه مدت بازدهی بالاتری به همراه داشته باشد ، محافظت شود؟

تفکر در مورد چگونگی مدیریت نمونه کارهای خود بسیار سودمند است. برخی ممکن است یک استراتژی انفعالی را ترجیح دهند - استراتژی ای که شما پس از تنظیم سرمایه گذاری خود را تنها بگذارید. دیگران می توانند رویکرد فعالی داشته باشند ، جایی که آنها به طور مداوم دارایی ها را می خرند و می فروشند تا سود کسب کنند.

مدیریت ریسک چیست؟

استراتژی های معاملات و معاملات ارز رمزنگاری Binance
مدیریت ریسک برای موفقیت در تجارت حیاتی است. این کار با شناسایی انواع خطراتی که ممکن است با آنها روبرو شوید آغاز می شود:
 • ریسک بازار: ضررهای احتمالی که در صورت از دست رفتن ارزش دارایی می توانید تجربه کنید.
 • ریسک نقدینگی: ضررهای احتمالی ناشی از بازارهای غیر نقدینگی ، جایی که به راحتی نمی توانید برای دارایی های خود خریدار پیدا کنید.
 • ریسک عملیاتی: خسارات احتمالی ناشی از خرابی های عملیاتی. اینها ممکن است به دلیل خطای انسانی ، خرابی سخت افزار / نرم افزار یا رفتار عمدی کلاهبرداری توسط کارمندان باشد.
 • ریسک سیستمیک: خسارات احتمالی ناشی از عدم موفقیت بازیگران در صنعتی که در آن فعالیت می کنید ، که بر کلیه مشاغل موجود در آن بخش تأثیر می گذارد. همانطور که در سال 2008 اتفاق افتاد ، فروپاشی برادران لیمان تأثیر فاحشی بر سیستم های مالی جهان گذاشت.
همانطور که مشاهده می کنید ، شناسایی ریسک با دارایی های موجود در سبد سهام شما آغاز می شود ، اما برای تأثیرگذار بودن باید عوامل داخلی و خارجی را نیز در نظر گرفت. در مرحله بعدی ، می خواهید این خطرات را ارزیابی کنید. چند وقت یکبار احتمالاً با آنها روبرو می شوید؟ شدت آنها چقدر است؟

با سنجش خطرات و پی بردن به تأثیر احتمالی آنها روی نمونه کارها ، می توانید آنها را رتبه بندی کرده و استراتژی ها و پاسخ های مناسب را تدوین کنید. به عنوان مثال ، ریسک سیستمیک را می توان با تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری های مختلف کاهش داد و با استفاده از ضررهای متوقف ، ریسک بازار را کاهش داد.

معاملات روزانه چیست؟

معاملات روز یک استراتژی است که شامل ورود و خروج از موقعیت ها در همان روز است. این اصطلاح از بازارهای قدیمی ارائه می شود و با اشاره به این واقعیت که آنها فقط برای دوره های مشخص شده در طول روز باز هستند. خارج از آن دوره ها ، از معامله گران روز انتظار نمی رود که هیچ یک از مواضع خود را باز نگه دارند.

همانطور که احتمالاً می دانید بازارهای رمزنگاری مشمول زمان باز یا بسته نیستند. هر روز از سال می توانید بصورت شبانه روزی تجارت کنید. هنوز هم ، معاملات روزانه در زمینه ارز رمزنگاری شده به سبك معاملاتی اشاره دارد كه در آن معامله گر در عرض 24 ساعت وارد موقعیت می شود و از آن خارج می شود.

در معاملات روزانه ، برای تعیین معامله دارایی ها ، اغلب به تجزیه و تحلیل فنی اعتماد می کنید. از آنجا که سود در یک دوره کوتاه مدت می تواند کم باشد ، شما می توانید در طیف وسیعی از دارایی تجارت کنید تا بازده خود را به حداکثر برسانید. با این اوصاف ، برخی ممکن است سالها به طور انحصاری یک جفت را معامله کنند

بدیهی است که این سبک یک استراتژی تجاری بسیار فعال است. این می تواند بسیار سودآور باشد ، اما مقدار قابل توجهی خطر را به همراه دارد. به همین ترتیب ، معاملات روزانه معمولاً برای معامله گران باتجربه مناسب تر است.


معاملات نوسان چیست؟

در معاملات نوسان ، شما همچنان می خواهید از روند بازار سود ببرید ، اما افق زمانی طولانی تر است - موقعیت ها معمولاً از چند روز تا چند ماه دیگر حفظ می شوند.

غالباً ، هدف شما شناسایی دارایی است که به نظر کم ارزش می رسد و احتمالاً ارزش آن افزایش می یابد. شما این دارایی را خریداری کرده و سپس هنگام افزایش قیمت آن را برای تولید سود می فروشید. یا می توانید سعی کنید دارایی های دارای ارزش بیش از حد را پیدا کنید که احتمالاً از ارزش آنها کاسته می شود. سپس ، می توانید برخی از آنها را با قیمت بالا بفروشید ، به امید اینکه آنها را با قیمت کمتری خریداری کنید.

همانند معاملات روزانه ، بسیاری از معامله گران نوسان از تجزیه و تحلیل فنی استفاده می کنند. با این حال ، از آنجا که استراتژی آنها در یک دوره طولانی تر بازی می کند ، تجزیه و تحلیل بنیادی نیز ممکن است یک ابزار ارزشمند باشد.

نوسان معاملات به یک استراتژی مبتدی پسند تر تبدیل می شود. عمدتا به این دلیل که با استرس معاملات روزانه سریع همراه نیست. در مواردی که ویژگی دوم با تصمیم گیری سریع و زمان زیاد روی صفحه نمایش مشخص می شود ، معاملات نوسان به شما امکان می دهد وقت خود را اختصاص دهید.

معامله موقعیت چیست؟

معاملات موقعیت (یا روند) یک استراتژی بلند مدت است. معامله گران دارایی را برای نگه داشتن برای مدت طولانی خریداری می کنند (که معمولاً با ماه اندازه گیری می شود). هدف آنها کسب سود با فروش آن دارایی ها با قیمت بالاتر در آینده است.

آنچه که معاملات موقعیت را از معاملات بلند مدت متمایز می کند منطق انجام معاملات است. معامله گران موقعیت نگران روندهایی هستند که می توانند در دوره های طولانی مشاهده شوند - آنها سعی می کنند از جهت کلی بازار سود ببرند. از طرف دیگر ، معامله گران نوسانات معمولاً به دنبال پیش بینی "نوسانات" در بازار هستند که لزوماً با روند گسترده تر ارتباط ندارند.

این غیر معمول نیست که می بینید معامله گران موقعیت از تحلیل بنیادی طرفداری می کنند ، صرفاً به این دلیل که اولویت زمانی آنها به آنها اجازه می دهد تا شاهد تحقق وقایع اساسی باشند. این بدان معنا نیست که از تجزیه و تحلیل فنی استفاده نشده است. در حالی که معامله گران موقعیت با فرض ادامه روند کار می کنند ، استفاده از شاخص های فنی می تواند آنها را از احتمال تغییر روند آگاه کند.

مانند معاملات نوسان ، معاملات موقعیت نیز یک استراتژی ایده آل برای مبتدیان است. یک بار دیگر ، افق زمانی طولانی فرصت کافی برای تصمیم گیری در مورد تصمیماتشان را به آنها می دهد.

جرم گیری چیست؟

از بین تمام استراتژی های مورد بحث ، جرم گیری در کوچکترین بازه های زمانی صورت می گیرد. اسکالپرها سعی در نوسانات اندک قیمت دارند که غالباً در عرض چند دقیقه (یا حتی چند ثانیه) وارد و خارج می شوند. در بیشتر موارد ، آنها با استفاده از تجزیه و تحلیل فنی سعی در پیش بینی حرکات قیمت و بهره برداری از اسپرد پیشنهاد و سایر ناکارآمدی ها برای سودآوری دارند. به دلیل کوتاه بودن بازه های زمانی ، معاملات اسکالپینگ اغلب درصد کمی از سود را به همراه دارند - معمولاً کمتر از 1٪. اما اسکالپینگ یک بازی اعداد است ، بنابراین سودهای ناچیز مکرر می تواند با گذشت زمان جمع شود.

اسکالپینگ به هیچ وجه استراتژی مبتدی نیست. درک عمیق از بازارها ، سیستم عامل هایی که در آنها معامله می کنید و تجزیه و تحلیل فنی برای موفقیت حیاتی است. گفته شد ، برای معامله گرانی که می دانند چه کاری انجام می دهند ، شناسایی الگوهای مناسب و استفاده از نوسانات کوتاه مدت می تواند بسیار سودآور باشد.


تخصیص و تنوع دارایی چیست؟

تخصیص و تنوع دارایی اصطلاحاتی هستند که معمولاً به جای یکدیگر استفاده می شوند. شاید این اصول را بدانید که همه تخمهای خود را در یک سبد نگه ندارید. نگه داشتن همه تخم مرغ ها در یک سبد نقطه اصلی شکست را ایجاد می کند - همین امر در مورد ثروت شما صدق می کند. سرمایه گذاری در پس انداز زندگی خود در یک دارایی ، شما را در معرض همان نوع خطر قرار می دهد. اگر دارایی مورد نظر سهام یک شرکت خاص بود و سپس آن شرکت منفجر می شد ، با یک حرکت سریع پول خود را از دست می دادید.

این فقط در مورد دارایی های منفرد صدق نمی کند بلکه در مورد کلاس های دارایی صادق است. در صورت بحران مالی ، انتظار دارید که ارزش سهام تمام سهام شما از دست برود. این به این دلیل است که ارتباط زیادی با هم دارند ، به این معنی که همه تمایل به دنبال یک روند دارند.

تنوع خوب به سادگی پر کردن نمونه کارها با صدها ارز دیجیتال مختلف نیست. رویدادی را در نظر بگیرید که در آن دولت های جهانی ارزهای رمزپایه را ممنوع می کنند ، یا رایانه های کوانتومی طرح های رمزنگاری کلید عمومی را که ما در آنها استفاده می کنیم ، خراب می کنند. هر یک از این وقایع تأثیر عمیقی بر کلیه دارایی های دیجیتال خواهد گذاشت. آنها مانند سهام ، یک کلاس واحد دارایی را تشکیل می دهند.

در حالت ایده آل ، شما می خواهید ثروت خود را در چندین کلاس گسترش دهید. به این ترتیب ، اگر کسی عملکرد ضعیفی داشته باشد ، هیچ تأثیری بر باقی مانده نمونه کارها ندارد. هری مارکوویتز ، برنده جایزه نوبل ، این ایده را با تئوری نمونه کارها مدرن (MPT) معرفی کرد. در اصل ، این تئوری با تلفیق دارایی های غیر مرتبط به دلیل کاهش نوسانات و ریسک مرتبط با سرمایه گذاری در یک نمونه کارها است.

تئوری داو چیست؟

استراتژی های معاملات و معاملات ارز رمزنگاری Binance
تئوری داو یک چارچوب مالی است که از ایده های چارلز داو الگو گرفته است. داو وال استریت ژورنال را تأسیس کرد و به ایجاد اولین شاخص های سهام ایالات متحده ، معروف به میانگین حمل و نقل داو جونز (DJTA) و میانگین صنعتی داو جونز (DJIA) کمک کرد.

گرچه تئوری داو هرگز توسط خود داو رسمیت پیدا نکرد ، اما می توان آن را به عنوان یک جمع از اصول بازار ارائه شده در نوشته های وی دانست. در اینجا برخی از اقدامات اصلی آورده شده است:
 • همه چیز با قیمت گذاری می شود - داو طرفدار فرضیه بازار کارآمد (EMH) بود ، این ایده که بازارها تمام اطلاعات موجود در مورد قیمت دارایی های آنها را منعکس می کند.
 • روندهای بازار - داو اغلب مفهوم گرایش های بازار است که امروزه آنها را می شناسیم ، و تمایز بین روند اولیه ، ثانویه و سوم را تشخیص می دهد.
 • مراحل یک روند اولیه - در روندهای اصلی ، داو سه مرحله را مشخص می کند: تجمع ، مشارکت عمومی و توزیع بیش از حد.
 • همبستگی متقابل - داو معتقد است که روند یک شاخص قابل تأیید نیست مگر اینکه در شاخص دیگری مشاهده شود.
 • اهمیت حجم - روند همچنین باید با حجم بالای معاملات تأیید شود.
 • روندها تا زمان معکوس معتبر هستند - اگر یک روند تأیید شود ، تا زمانی که عکس معکوس مشخص شود ادامه می یابد.

لازم به یادآوری است که این یک علم دقیق نیست - یک تئوری است و ممکن است درست نباشد. هنوز هم این تئوری بسیار تأثیرگذار باقی مانده است و بسیاری از تجار و سرمایه گذاران آن را بخشی جدایی ناپذیر از روش خود می دانند.


نظریه موج الیوت چیست؟

نظریه موج الیوت (EWT) اصلی است که جنبش های بازار از روانشناسی فعالان بازار پیروی می کند. در حالی که از آن در بسیاری از استراتژی های تجزیه و تحلیل فنی استفاده می شود ، این یک شاخص یا روش معاملاتی خاص نیست. بلکه روشی برای تحلیل ساختار بازار است.

الگوی موج الیوت را می توان به طور معمول در یک سری هشت موج شناسایی کرد که هر یک از آنها موجی موج دار است یا موج اصلاحی. شما می توانید پنج موج انگیزه داشته باشید که روند کلی را دنبال می کنند و سه موج اصلاحی بر خلاف آن حرکت می کنند.
استراتژی های معاملات و معاملات ارز رمزنگاری Binance
یک چرخه موج الیوت ، با موج های موتوری (آبی) و موج های اصلاحی (زرد).

الگوها همچنین دارای ویژگی فراکتال هستند ، بدین معنی که شما می توانید یک موج بزرگنمایی کنید تا الگوی موج الیوت دیگری را مشاهده کنید. متناوباً ، با بزرگنمایی می توانید دریابید که الگوی مورد بررسی شما نیز یک موج بزرگ از چرخه موج الیوت بزرگتر است.

نظریه موج الیوت با انتقادات مختلفی روبرو می شود. برخی معتقدند که این روش بسیار ذهنی است زیرا معامله گران می توانند امواج را به طرق مختلف بدون نقض قوانین شناسایی کنند. نظریه داو ، نظریه موج الیوت نیز بی خطر نیست ، بنابراین نباید به عنوان یک علم دقیق به آن نگاه کرد. گفته شد ، بسیاری از معامله گران با ترکیب EWT با سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی موفقیت زیادی کسب کرده اند.

روش Wyckoff چیست؟

روش Wyckoff یک استراتژی تجاری و سرمایه گذاری گسترده است که توسط Charles Wyckoff در دهه 1930 تهیه شده است. کارهای او به طور گسترده ای به عنوان سنگ بنایی از تکنیک های تجزیه و تحلیل فنی مدرن در بازارهای مالی متعدد شناخته می شود.

ویكف سه قانون اساسی را پیشنهاد كرد - قانون عرضه و تقاضا ، قانون علت و معلول و قانون تلاش و نتیجه. وی همچنین نظریه انسان مرکب را فرموله کرد ، که با تجزیه روندهای اصلی چارلز داو همخوانی قابل توجهی دارد. کار وی در این زمینه به ویژه برای سوداگران ارزهای رمزپایه بسیار ارزشمند است.

در جنبه عملی کار ، روش Wyckoff خود یک رویکرد پنج مرحله ای برای تجارت است. به شرح زیر می توان آن را تجزیه کرد:
 • روند را تعیین کنید: اکنون به چه صورت است و به کجا هدایت می شود؟
 • دارایی های قوی را شناسایی کنید: آیا آنها با بازار حرکت می کنند یا در جهت مخالف هستند؟
 • دارایی های کافی پیدا کنید: آیا دلیل کافی برای ورود به موقعیت وجود دارد؟ آیا خطرات باعث می شود پاداش بالقوه ارزش آن را داشته باشد؟
 • احتمال حرکت را ارزیابی کنید: آیا مواردی مانند خرید و فروش Wyckoff به حرکت احتمالی اشاره دارد؟ قیمت و حجم آن چه پیشنهادی دارد؟ آیا این دارایی آماده حرکت است؟
 • زمان ورود شما: دارایی ها در رابطه با بازار عمومی چگونه به نظر می رسند؟ چه زمانی بهترین زمان برای ورود به یک موقعیت است؟
روش Wyckoff تقریباً یک قرن پیش معرفی شد ، اما همچنان تا امروز بسیار مرتبط است. دامنه تحقیقات ویکوف گسترده بود و بنابراین موارد فوق را فقط باید یک مرور کلی بسیار فشرده دانست. توصیه می شود کارهای او را عمیق تر بررسی کنید ، زیرا دانش تجزیه و تحلیل فنی ضروری را فراهم می کند. با توضیح روش Wyckoff شروع کنید.


خرید و نگهداری چیست؟

استراتژی "خرید و نگهداری" ، شاید تعجبی نداشته باشد ، شامل خرید و نگهداری دارایی است. این یک بازی منفعل دراز مدت است که سرمایه گذاران دارایی را خریداری می کنند و پس از آن بدون توجه به شرایط بازار آن را تنها می گذارند. یک نمونه خوب از این مورد در فضای رمزنگاری HODLing است ، که به طور معمول به سرمایه گذاران اشاره دارد که ترجیح می دهند به جای تجارت فعال ، سالها خرید و نگهداری کنند.

این می تواند یک روش سودمند برای کسانی باشد که سرمایه گذاری "عملی" را ترجیح می دهند زیرا نیازی به نگرانی در مورد نوسانات کوتاه مدت یا مالیات بر سود سرمایه ندارند. از طرف دیگر ، این امر به صبر سرمایه گذار نیاز دارد و فرض می کند که دارایی کاملاً بی ارزش نخواهد بود.

اگر می خواهید در مورد یک روش آسان برای استفاده از این استراتژی در بیت کوین بخوانید ، توضیح داده شده به طور متوسط ​​برای هزینه دلار (DCA).


سرمایه گذاری شاخص چیست؟

سرمایه گذاری شاخص می تواند نوعی "خرید و نگهداری" تلقی شود. همانطور که از نام آن پیداست ، سرمایه گذار به دنبال سود بردن از جابجایی دارایی ها در یک شاخص خاص است. آنها می توانند این کار را با خرید دارایی به تنهایی یا با سرمایه گذاری در یک صندوق شاخص انجام دهند.

باز هم ، این یک استراتژی انفعالی است. افراد همچنین می توانند از تنوع در دارایی های متعدد ، بدون استرس تجارت فعال بهره مند شوند.


تجارت کاغذ چیست؟

تجارت کاغذ می تواند هر نوع استراتژی باشد - اما تاجر فقط وانمود می کند که دارایی را خریداری و می فروشد. این چیزی است که شما ممکن است به عنوان یک مبتدی (یا حتی به عنوان یک تاجر باتجربه) در نظر بگیرید تا مهارت های خود را بدون به خطر انداختن پول خود آزمایش کنید.

به عنوان مثال ، ممکن است فکر کنید که شما یک استراتژی خوب برای زمانبندی کاهش بیت کوین کشف کرده اید و می خواهید قبل از وقوع آن ، از این افتها سود ببرید. اما قبل از اینکه همه وجوه خود را به خطر بیندازید ، ممکن است تجارت کاغذ را انتخاب کنید. این می تواند به سادگی نوشتن قیمت در زمانی که کوتاه خود را "باز می کنید" و دوباره هنگام بستن آن است. به همین ترتیب می توانید از نوعی شبیه ساز استفاده کنید که رابط های تجاری محبوب را تقلید می کند.

مزیت اصلی تجارت کاغذ این است که در صورت خراب شدن مشکلات می توانید بدون از دست دادن پول ، استراتژی ها را امتحان کنید. می توانید از عملکرد حرکات خود با خطر صفر ایده بگیرید. البته ، باید توجه داشته باشید که تجارت کاغذ فقط درک محدودی از یک محیط واقعی به شما می دهد. تکرار احساسات واقعی که وقتی پول شما درگیر است دشوار است. تجارت کاغذ بدون شبیه ساز زندگی واقعی ممکن است حس نادرستی از هزینه ها و هزینه های مرتبط به شما بدهد ، مگر اینکه آنها را برای سیستم عامل های خاص در نظر بگیرید.

Binance دو گزینه برای تجارت کاغذ ارائه می دهد. به عنوان مثال ، Binance Futures Testnet یک رابط کامل را فراهم می کند. اگر خودتان ربات های تجاری یا برنامه هایی را ایجاد می کنید ، از طریق API می توان به testnet spot spot دسترسی داشت.


افکار پایانی

طراحی یک استراتژی تجارت رمزنگاری متناسب با اهداف مالی و سبک شخصیتی شما کار ساده ای نیست. ما برخی از رایج ترین استراتژی های معاملات رمزنگاری را مرور کردیم ، بنابراین امیدوارم ، شما می توانید بفهمید کدام یک از شما بیشتر مناسب است.

برای فهمیدن اینکه چه چیزی واقعاً کارساز است و چه کارایی نیست ، باید هر استراتژی معاملاتی را دنبال کنید و آن را ردیابی کنید - بدون اینکه قوانینی را که تعیین کرده اید ، نقض کنید. همچنین ایجاد یک مجله یا برگه معاملات مفید است تا بتوانید عملکرد هر استراتژی را تجزیه و تحلیل کنید.

اما شایان ذکر است که لازم نیست برای همیشه از همان استراتژی ها پیروی کنید. با داشتن داده ها و سوابق تجاری کافی ، باید بتوانید روش های خود را تنظیم کنید و انطباق دهید. به عبارت دیگر ، با کسب تجربه تجارت ، استراتژی های تجاری شما باید دائما در حال پیشرفت باشند.

همچنین ممکن است اختصاص بخشهای مختلف نمونه کارها به استراتژیهای مختلف مفید باشد. به این ترتیب ، می توانید عملکرد فردی هر استراتژی را هنگام استفاده از مدیریت ریسک مناسب پیگیری کنید.
Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!