نحوه خواندن "سیگنالهای یک شمعی" نمودارهای شمعدان

نحوه خواندن
نمی دانید چه ارزهای رمزپایه ای بخرید و چه زمانی؟ وقتی در مورد دارایی های رمزنگاری تحقیق می کنید ، ممکن است با یک نوع نمودار قیمت خاص به نام نمودار شمعدان روبرو شوید. بنابراین خوب است که کمی وقت بگذارید و یاد بگیرید چگونه اینها کار می کنند.

همانند نمودارهای خطی و میله ای آشنا تر ، شمعدان ها در طول محور افقی زمان و داده های قیمت را در محور عمودی نشان می دهند. اما برخلاف نمودارهای ساده ، شمعدان ها اطلاعات بیشتری دارند. با یک نگاه می توانید بالاترین و کمترین قیمتی را که یک دارایی طی یک بازه زمانی مشخص - و همچنین قیمتهای باز و بسته شدن آن را مشاهده کرده مشاهده کنید.

نمودارهای شمعدان چیست؟

در اینجا مثالی از نمودار شمعدان واقعی بیت کوین و دلار آمریکا آورده شده است:
نحوه خواندن "سیگنالهای یک شمعی" نمودارهای شمعدان
شمعدان ها تصویری فوری از مثبت یا منفی بودن حرکت قیمت بازار به شما می دهند و تا چه میزان. بازه زمانی نشان داده شده در شمعدان می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال ، به طور پیش فرض شش ساعت - هر شمع نشان دهنده یک برش پنج دقیقه ای است - اما کاربران می توانند طولانی تر یا کوتاهتر آن را تنظیم کنند. (همچنین لازم به ذکر است: برخلاف بازارهای سهام ، بازارهای رمزنگاری 24 ساعته باز هستند. بنابراین قیمت های "باز" ​​و "بسته" قیمت ها در ابتدا و انتهای بازه زمانی انتخاب شده هستند.)
نحوه خواندن "سیگنالهای یک شمعی" نمودارهای شمعدان
  • شمع های سبز قیمت ها را افزایش می دهند ، بنابراین قسمت باز در قسمت پایین بدنه و بسته در قسمت بالایی قرار دارد. شمع های قرمز قیمت ها را نشان می دهد که کاهش می یابد ، بنابراین فضای باز در بالای بدن و نزدیک در پایین است.
  • هر شمع از بدن و فتیله تشکیل شده است. بدنه شمع به شما می گوید که قیمت باز و بسته در بازه زمانی شمع چقدر بوده است.
  • خطوط کشیده شده از بالا و پایین بدن فتیله است. اینها بالاترین و کمترین قیمت دارایی را در طی چارچوب معاملات نشان می دهد.


شمعدان ها به ما چه می گویند؟

شمعدان ها می توانند چیزهای فراتر از حرکت قیمت در طول زمان را نشان دهند. معامله گران باتجربه برای ارزیابی احساسات بازار و پیش بینی پیش بینی بازار درمورد بازار بعدی به دنبال الگوها هستند. در اینجا برخی از انواع مواردی که آنها به دنبال آنها هستند وجود دارد:
  • به عنوان مثال ، ممکن است یک فتیله طولانی در ته شمع به این معنا باشد که معامله گران با کاهش قیمت ها دارایی خود را خریداری می کنند ، که ممکن است شاخص خوبی برای صعود دارایی باشد.
  • گرچه یک فتیله بلند در بالای شمع می تواند نشان دهد که سوداگران قصد دارند سود خود را بگیرند - این نشان دهنده فروش بالقوه زیادی در آینده نزدیک است.
  • اگر بدن تقریباً همه شمع را اشغال کرده باشد ، در هر دو طرف فتیله بسیار کوتاه (یا فتیله ای قابل مشاهده نباشد) ، این ممکن است نشان دهنده احساس شدید صعودی (روی یک شمع سبز) یا احساس شدید نزولی (روی یک شمع قرمز) باشد.

درک معنای شمعدانها در متن دارایی خاص یا در شرایط خاص بازار ، یکی از عناصر استراتژی معاملاتی به نام تجزیه و تحلیل فنی است - که توسط آن سرمایه گذاران سعی می کنند از حرکت قیمت گذشته برای شناسایی روندها و فرصت های بالقوه آینده استفاده کنند.


نحوه خواندن "سیگنالهای یک شمع"

معامله گرانی که در بازه های زمانی کوتاه واقعاً کار می کنند ، گاهی اوقات فقط روی یک شمع تمرکز می کنند. آشنایی با این "سیگنالهای یک شمعی" می تواند یک تمرین مفید به عنوان یک مبتدی باشد. در تصویر زیر چهار سیگنال متداول یک شمعی خواهید یافت:
نحوه خواندن "سیگنالهای یک شمعی" نمودارهای شمعدان
  • سایه بلند بالا می تواند به عنوان یک شاخص از یک روند مثل خرس بود، به این معنی که سرمایه گذاران به دنبال به فروش و سود. سایه بالاتر هرچه بلندتر باشد ، یک شاخص قویتر است.
  • سایه بلند پایین تر می تواند یک سیگنال بود، نشان می دهد که سرمایه گذاران به دنبال به خرید، در نتیجه رانندگی قیمت. سایه پایین تر ، سیگنال قابل اطمینان تر است.
  • DOJI شمع است که هیچ بدن، به دلیل قیمت باز و بسته یکسان است. به طور معمول می توان این موارد را به این معنا دانست که بلاتکلیفی در بازار وجود دارد و یک شاخص احتمالی برای تغییر قیمت آینده است. (چرا "doji"؟ نمودارهای شمعدانی اولین بار توسط بازرگانان برنج ژاپنی در قرن هجدهم استفاده شد. "Doji" به معنی خطا است - احتمالاً به دلیل اینکه باز و بسته شدن قیمت دقیقاً در همان مکان غیرمعمول است.)
  • چترها دارای یک فتیله پایین و مشخص هستند. چتر قرمز به چکش نیز معروف است . وقتی می بینید چکش اغلب به این معنی است که دارایی اقدام جدی برای خرید انجام می دهد - و قیمت ممکن است به زودی در حال صعود باشد. از طرف دیگر ، چترهای سبز یک اسم مستعار شوم دارند: مردان حلق آویز . آنها اغلب سیگنال آماده بودن فروشندگان برای بازپرداخت هستند - چرخش معکوس را معکوس می کنند.

توجه به این نکته مهم است که سیگنالهای یک شمعی می تواند یک سرنخ مهم باشد ، اما خواندن دقیق بازار نیاز به درک زمینه گسترده تری دارد. و مشاهده روندها و الگوها در نمودارهای شمعدان کار آسانی نیست. اگر مطمئن نیستید که کدام استراتژی سرمایه گذاری برای شما مناسب است ، با یک مشاور حرفه ای مشورت کنید.
Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!