توضیح دهندگان بازار و صاحبان بازار

توضیح دهندگان بازار و صاحبان بازار

بازارها از سازندگان و اخذ کنندگان تشکیل شده اند. سازندگان ایجاد خرید و یا فروش سفارشات که arent بلافاصله (به عنوان مثال، فروش BTC زمانی که قیمت بازدید 15K $) انجام شده است. این امر باعث ایجاد نقدینگی می شود ، به این معنی که خرید و فروش فوری BTC در صورت تحقق شرایط برای دیگران راحت تر است. افرادی که بلافاصله خرید یا فروش می کنند ، گیرنده نامیده می شوند . به عبارت دیگر ، گیرندگان سفارشات ایجاد شده توسط سازندگان را پر می کنند.

معرفی

در هر نوع مبادله ای (اعم از فارکس ، سهام یا ارز رمزنگاری شده ) ، فروشندگان با خریداران مطابقت دارند. بدون این نقاط دیدنی، نیاز می خواهم برای تبلیغ پیشنهادات خود را به تجارت بیتکوین برای Ethereum در رسانه های اجتماعی و امید که کسی علاقه مند است.

در این مقاله ، به خوبی در مورد مفهوم سازندگان و گیرندگان بحث کنید . هر شرکت کننده در بازار حداقل در یکی از این دسته ها قرار می گیرد ، به عنوان یک معامله گر ، احتمالاً در مرحله ای به عنوان هر دو عمل خواهید کرد. سازندگان و گیرندگان حیات بسیاری از سیستم عامل های معاملاتی هستند و حضور آنها (یا فقدان آن) مبادلات قوی را از مبادلات ضعیف جدا می کند.

بیایید در مورد نقدینگی صحبت کنیم

قبل از اینکه بتوانیم به درستی به تولیدکنندگان و گیرنده ها بپردازیم ، مهم است که در مورد نقدینگی صحبت کنیم . وقتی می شنوید کسی می گوید یک دارایی مایع است یا یک دارایی بی نقص است ، آنها در مورد اینکه چقدر راحت می توانید آن را بفروشید صحبت می کنند.

اونس طلا یک دارایی بسیار نقدینگی است زیرا به راحتی می توان آن را در مدت زمان کوتاهی با پول نقد معامله کرد. متأسفانه مجسمه ای از مدیر عامل Binance که متولد 10 سال است ، یک دارایی کاملاً بی نقص است. اگرچه در باغ جلوی هر کس عالی به نظر می رسد ، اما واقعیت این است که همه علاقه مند به چنین کالایی نیستند.

ایده مرتبط (اما کمی متفاوت) مربوط به نقدینگی بازار است . بازار نقدینگی بازاری است که در آن می توانید دارایی ها را به راحتی و با ارزش منصفانه خریداری و بفروشید. تقاضای زیاد کسانی که می خواهند این دارایی را بدست آورند و عرضه زیاد افرادی که می خواهند آن را بارگیری کنند ، وجود دارد.

با توجه به این میزان فعالیت ، خریداران و فروشندگان تمایل دارند که در میانه دیدار کنند: کمترین سفارش فروش (یا قیمت درخواست ) تقریباً مشابه بالاترین سفارش خرید (یا قیمت پیشنهاد ) خواهد بود. در نتیجه ، تفاوت بین بالاترین پیشنهاد و کمترین درخواست کم (یا محدود ) خواهد بود. به هر حال ، این تفاوت را پیشنهاد پیشنهاد قیمت می نامند .

برعکس ، یک بازار غیر نقد هیچ یک از این خصوصیات را نشان نمی دهد. اگر می خواهید دارایی را بفروشید ، در فروش آن با قیمت مناسب مشکل خواهید داشت زیرا تقاضای زیادی وجود ندارد. در نتیجه ، بازارهای غیر نقدینگی معمولاً دارای بازده پیشنهاد قیمت بسیار بالاتری هستند.

باشه! اکنون که نقدینگی را تحت پوشش قرار دادیم ، وقت آن است که به سمت سازندگان و گیرندگان برویم.

بازارسازان و بازاریان

همانطور که گفته شد ، معامله گرانی که به یک مبادله سرازیر می شوند یا به عنوان سازنده یا اخذ کننده عمل می کنند.

سازندگان

صرافی ها معمولاً ارزش بازار یک دارایی را با دفترچه سفارش محاسبه می کنند . اینجاست که تمام پیشنهادات خرید و فروش از کاربران خود را جمع می کند. ممکن است دستورالعملی را ارائه دهید که به صورت زیر باشد: به عنوان مثال 800 BTC را با قیمت 4000 دلار خریداری کنید . این به کتاب سفارش اضافه می شود و وقتی قیمت به 4000 دلار برسد پر می شود.

سفارشات محدود مانند سفارش شرح داده شده ، مستلزم این است که شما مقدمات خود را با افزودن آنها به کتاب سفارشات ، زودتر اعلام کنید. شما سازنده هستید زیرا به یک معنا بازار را ساخته اید. صرافی مانند یک فروشگاه مواد غذایی است که برای قرار دادن کالا در قفسه ها به افراد هزینه می دهد و شما شخصی هستید که موجودی خود را اضافه می کنید.

معمولاً بازرگانان و م institutionsسسات بزرگ (مانند م thoseسسات متخصص در تجارت با فرکانس بالا ) نقش سازندگان بازار را بر عهده می گیرند. متناوباً ، معامله گران کوچک می توانند سازنده شوند ، فقط با قرار دادن انواع خاصی از سفارش ها که بلافاصله اجرا نمی شوند.

نگهدارنده

اگر قیاس فروشگاه را ادامه دهیم ، مطمئناً موجودی خود را در قفسه ها قرار می دهید تا کسی بیاید و آن را خریداری کند. که کسی گیرنده است. به جای اینکه قلع حبوبات را از فروشگاه بردارید ، نقدینگی شما را تأمین می کنند.

به این فکر کنید: با قرار دادن پیشنهاد در کتاب سفارش ، نقدینگی مبادله را افزایش می دهید زیرا خرید و فروش را برای کاربران آسان تر می کنید. از طرف دیگر ، یک گیرنده بخشی از این نقدینگی را حذف می کند. با سفارش بازار دستورالعمل خرید یا فروش به قیمت روز بازار. وقتی این کار را انجام می دهند ، بلافاصله سفارشات موجود در دفتر سفارش پر می شوند.

اگر تاکنون برای معامله در Binance یا صرافی ارز رمزنگاری شده دیگری سفارش بازار داده اید ، بگویید پس به عنوان یک گیرنده عمل کرده اید. اما توجه داشته باشید که شما همچنین می توانید با استفاده از سفارشات محدود یک گیرنده باشید. مسئله این است: شما هر کسی سفارش دیگری را پر کنید ، یک گیرنده هستید.

هزینه های سازنده

بسیاری از صرافی ها با گرفتن هزینه های معاملاتی برای کاربران منطبق ، بخش قابل توجهی از درآمد خود را تولید می کنند. این بدان معناست که هر زمان شما سفارشی را ایجاد می کنید و آن را اجرا می کنید ، مبلغ کمی را به عنوان هزینه پرداخت می کنید. اما این مبلغ از صرافی به بورس دیگر متفاوت است و بسته به اندازه و نقش معاملاتی شما نیز ممکن است متفاوت باشد.

به طور کلی ، به سازندگان نوعی تخفیف پیشنهاد می شود ، زیرا نقدینگی را به بورس اضافه می کنند. خوب است برای معامله گران احتمالی تجارت فکر می کنم اوه وای ، به این سیستم عامل و نقدینگی زیاد آن نگاه کنید ، من باید اینجا تجارت کنم . به هر حال ، چنین مکانی نسبت به مکان با نقدینگی کمتر جذاب تر خواهد بود ، زیرا معاملات با سهولت بیشتری انجام می شوند. در بسیاری از موارد ، متصدیان هزینه های بالاتری نسبت به سازندگان پرداخت می کنند ، زیرا نقدینگی سازندگان را تأمین نمی کنند.

همانطور که گفته شد ، ساختار هزینه سازنده گیرنده به بستر بستگی دارد. به عنوان مثال ، شما می توانید تفاوت در قیمت گذاری سازنده برای Binance را در صفحه Fee Schedule آن مشاهده کنید .

افکار پایانی

به طور خلاصه ، سازندگان معامله گرانی هستند که سفارشات را ایجاد می کنند و منتظر پر شدن آنها می مانند ، در حالی که گیرندگان کسانی هستند که سفارشات شخصی را پر می کنند. نکته اصلی در اینجا این است که سازندگان بازار تأمین کننده نقدینگی هستند .

برای صرافی هایی که از مدل سازنده گیرنده استفاده می کنند ، سازندگان برای جذابیت سیستم عامل ها به عنوان مکان تجارت بسیار حیاتی هستند. به طور کلی ، سازندگان پاداش با پرداخت نقدینگی با کارمزد پایین تر ، مبادله می کنند. در مقابل ، متصدیان استفاده از این نقدینگی برای خرید یا فروش آسان دارایی ها استفاده می کنند. اما آنها غالباً برای این کار هزینه بالاتری پرداخت می کنند.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!